Akcesoria

  • Szkło piaskowane
  • Szkło antywłamaniowe
  • Szkło witrażowe
  • Okucie antywłamaniowe
  • Klamki z kluczykiem i na przycisk

Nawiewniki – wentylacja

EMM – nawiewniki higrosterowane. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest poliamidowa taśma, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia. Nawiewniki pracują w zakresie od 35 do 70% wilgotności względnej. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 35% nawiewnik jest przymknięty i minimalny strumień powietrza doprowadzany jest do pomieszczenia. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się i przy wartości 70% lub więcej uzyskuje wydajność maksymalną. Nawiewniki są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz.

Parametry techniczne (potwierdzone badaniami w Instytucie Techniki Budowlanej):

Przepływ nominalny: 35 m3/h Δp 10 Pa

Tłumienie akustyczne:
Nawiewnik zamknięty (infiltracja 5 m3/h): Dnew = 36 dB
Nawiewnik otwarty: Dnew = 33 dB

Automatyczne otwieranie i zamykanie okien

Nowoczesne okna są tak szczelne, że niemal wcale nie przepuszczają powietrza. Tym bardziej ważne jest naturalne przewietrzanie pomieszczeń, którego intensywności nie należy pozostawiać przypadkowi. Inteligentne czujniki i zegary sterujące w połączeniu z okiennym napędem E-Tec Drive zapewniają wymianę powietrza dokładnie na miarę potrzeb: na przykład w sypialni, w łazience po kąpieli albo po dłuższej wizycie gości w salonie. Przy okazji rozwiązanie to wspomaga oszczędzanie energii.
AUTOMATYKA
E-Tec Drive – najważniejsze korzyści w skrócie:
Ukryty napęd okienny nie jest widoczny na oknie i nie zakłóca jego perfekcyjnego wyglądu
Niezawodne ryglowanie skrzydła po domknięciu dzięki integracji napędu w obwodzie okucia
Wszechstronne zastosowanie do okien z drewna, PVC i aluminium
Różnorodne możliwości sterowania Niezawodny dzięki masywnej konstrukcji i tylko jednemu napędowi Okno można w każdej chwili otwierać i zamykać klamką.

Elektroniczny strażnik w oknach – czujki alarmowe

MVS – przewodowy system kontroli otwarcia i zamknięcia okna.
W momencie przerwania pola magnetycznego, np. podczas otwarcia okna, gdy alarm jest uzbrojony, ukryty pod przylgą skrzydła czujnik wysyła sygnał do centrali alarmu. Podłączenie czujnika do systemu alarmowego najczęściej skutecznie odstrasza włamywaczy. Czujnik ten dostępny jest we wszystkich najważniejszych klasach zabezpieczeń.

OKNA DO POKOJU DZIECI Roto TiltFirst


Klamka TiltFirst („uchylanie przed otwieraniem”)

  1. skrzydło uchylone (klamka ustawiona poziomo)
  2. skrzydło otwarte tylko po przekręceniu klucza